Tuba Derya Doğan

UZM. FİZYOTERAPİST


Uzmanlık Alanı: Pediatrik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Eğitim Geçmişi:
2000 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Nörolojik Rehabilitasyon Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlık derecesini aldı.

İş Deneyimi:
2007-2015 yılları arasında Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Uzman Fizyoterapist olarak çalıştı.
2003-2007 yılları arasında Koşuyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Uzman Fizyoterapist olarak çalıştı.
2000-2003 yılları arasında Çamlıca Ömür Hastanesi’nde ve Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde Fizyoterapist olarak çalıştı.

Aile Danışma Merkezi'ndeki İş Deneyimi:
2015 yılından itibaren Aile Danışma Merkezi’nde nörolojik ve/veya ortopedik sorunları olan bebek ve çocuklar ile çalışıyor.

Aldığı Eğitimler:
2016 yılında; Early Intervention State Of the Science (EACD), eğitimi aldı.
2015 yılında; Hemiplejik CP’de Fonksiyonel El Kullanımı (Dr. Brian Hoare), Duyu Bütünleme sertifikasyon kursu I – II – III (Sheri Stegall- Shay McAtee), Pediatrik Nöromotor rehabilitasyon (Beverly Cusick) eğitimi aldı.
2014 yılında; Sosyal İletişim Alan Tarama Testi (Nilcan Kuleli Sertgil) eğitimi aldı.
2013 yılında; NDT Bebek kursu- İleri Düzey Bebek Nörorehabilitasyon kursu (Sarah Capelovitch), Genel Hareket Analizi (Christa Einspieler) kursuna katıldı.
2012 yılında; Theratogs Destekleme ve Bantlama Teknikleri (Liesa m. Persaud), Pediatrik Kinesiotape (Patricia Martin) eğitimi aldı.
2011 yılında; Erken NDT Uygulamaları (Anke von Steiger) eğitimi aldı.
2010 yılında; DIR-Floor Time (Rosemary White) eğitimi aldı.
2009 yılında; Bayley III (Betty Hutchon) kursu aldı.
2008 yılında; Botulinum Toksin Uygulama (Faik Altıntaş), Sensory İntegrasyon 1 (Hülya Kayıhan), Pediatrik Rehabilitasyonda Ortezleme ve Alt Ekstremite Biomekaniği (Vivian Alexander) kursu aldı.
2007 yılında; Kontarktür Profilaksisi (Uschi Waselt Zieger), Bobath Konsepti (European Bobath Tutors Association-EBTA) kursuna katıldı.
2006 yılında; Nörogelişimsel Değerlendirme ve Terapi (Joan Day Mohr) eğitimi aldı.
2004 yılında; Terapatik Egzersizler (Patricia E. Sullivan) kursuna katıldı.
2003 yılında; Gross Motor Function Measure (U. Michaelis), Bobath seminerine katıldı. (Heidi Steinbeck),
2002 yılında; Thorax ve Üst Ekstremite Mobilizasyon (Suat Dülger) eğitimlerini tamamladı.

Başarıları:
Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Çocuk Fizyoterapistleri Derneği üyesidir.
2016 yılında; 38. Pediatri Günleri’nde ‘’Yüksek Riskli Bebeklerde Genel Hareket Kalitesi Ve Kaba Motor Gelişim Arasında Bağlantı Var Mı?’’ sözlü bildirisiyle üçüncülük ödülü aldı.
Fzt. Tuba Derya Doğan, Fzt. Turgay Altunalan, Fzt. Arzu Yılmaz.
2015 yılında; 3. Pediatri Rehabilitasyon kongresinde katıldı. ‘’Hemiplejik Cerebral Palsy’de CIMT Uygulamaları’’ konusunda konuşmacı oldu.
2014 yılında; Marmara Fizyoterapi Günleri II, Riskli Bebeklerde Tıbbi Tanı Takip, Fizyoterapi ve Eğitim Yaklaşımları Sempozyumu’na ‘’Erken Müdahale Ünitesi Vaka Takip Sonuçları’’ posteriyle katıldı.
Fzt. Arzu Yılmaz, Fzt. Turgay Altunalan, Fzt. Tuba Derya Doğan, Fzt. Selda Özge Özbek
ICECI, Uluslararası Erken Çocuklukta Müdahale kongresinde‘’TSCV’de Riskli Bebek Takip Sistemi Erken Müdahalede Neler Yapılır’’ konusunda konuşmacı oldu.

İletişime Geç


Skip to content